Észak-Amerikában 1621 óta ünneplik a Hálaadást, igaz, ekkor még valószínűleg nem pulyka került az asztalra. 1940 óta hagyomány, hogy a helyi pulykaszövetség néhány pulykát adományoz az Egyesült Államok mindenkori elnökének. Ezt a hagyományt azonban az idősebb Bush elnök megtörte azzal, hogy ceremoniális keretek között megkegyelmezett a neki ajándékozott szárnyasoknak. A nemes cselekedetet azóta is követik az elnökök, ily módon fejezve ki hálájukat az egyébként tömegesen fogyasztott állatok húsáért.















