Magyarország a harmadik legnagyobb pontytermelő ország Európában, afrikai harcsában pedig az elsők vagyunk. A hazai édesvízi halak exportja is jelentős: mintegy 30 millió eurót tesznek ki évente. A magyar fogyasztók mégis nagyon kevés halat esznek, és azt is leginkább karácsonykor. Miért ilyen drága – még egy ideig – a magyar hal és biztosan növelni fogja-e a fogyasztást az áfacsökkentés?
Bővebben: Hathatós változás jöhet januártól a halfogyasztásban














