Már folynak az elemzések a kérdésről.
Leszczyna Izabela lengyel egészségügyi miniszter bejelentette a Radio Zet műsorában, hogy már zajlanak az elemzések az alkoholos italok árusítási tilalmának bevezetéséről a benzinkutakon – írja a wiadomoscihandlowe.pl.
Leszczyna Izabelának nemcsak saját politikai táborát, hanem koalíciós partnereit is meg kell győznie arról, hogy vezessenek be egy esetleges árusítási tilalmat a benzinkutaknál. A politikus azzal magyarázta a döntést, hogy az alkoholbetegek kezelésének következményeit és költségeit minden adófizető viseli. Azt egyelőre nem árulta el, hogy mikor léphet életbe a tilalom.
A tárcavezető kijelentette azt is, hogy Donald Tusk miniszterelnök zöld utat adott neki az eldobható e-cigaretta árusítását tiltó szabályozás előkészítéséhez. Megemlítette, hogy a sörreklámokkal kapcsolatban petíciót nyújtottak be a szenátushoz, amely azt követeli, hogy a sörreklámokat csak este 22 és reggel 6 óra között lehessen sugározni a televízióban, a rádióban, a moziban és a színházakban.














