Az idén 20. évfordulóját ünneplő Magyar Termék Nagydíj pályázatra 46 témakörben, mintegy 100 termék típussal lehet pályázni 2017 május 19-ig - jelentette be Kiss Károlyné, a Magyar Termék Nagydíj Pályázati Iroda ügyvezető igazgatója.

    Az elmúlt években rendszeresen bővült a pályázati lehetőség, az idén a Digitális Jóléti Programhoz kapcsolódva nyitnak a digitalizáció felé, valamint kibővítik a mezőgazdasági termékek, a vendéglátás, a lokális értékek pályázati lehetőségét.

    A 20. Magyar Termék Nagydíj pályázat eredményét a Magyar Gazdaság Ünnepén, a Parlament felsőházi termében adják át szeptember elején.
    A pályázat kiírását köszöntötte Latorcai János, a Magyar Termék Nagydíj pályázat fővédnöke, az Országgyűlés alelnöke, akinek nevében Pap Csaba Gábor alelnöki titkárságvezető elmondta: az elmúlt években azok a vállalkozások tudták elnyerni, majd megőrizni a Magyar Termék Nagydíj tanúsító védjegyet, amelyek kiváló minőséget állítottak elő, szem előtt tartották a környezettudatosságot, a fenntarthatóságot, a termékbiztonságot, a magyar gazdaság erősödését.
    Keszthelyi Nikoletta, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) helyettes államtitkára kiemelte: a kormány célja a magyar családok, a fogyasztók védelme, a piacfelügyeleti tevékenység kiemelt kezelése, és ebben fontos szerepet játszik a tárcához tartozó élelmiszer és vegyipari akkreditált laboratórium, amely a Magyar Termék Nagydíj pályázat bírálatához szükséges mérések bázisát adja.
    
A Magyar Termék Nagydíj pályázatot 2017-ben huszadik alkalommal írta ki az Industorg-Védjegyiroda Minőségügyi Kft., a Poli-Farbe Vegyipari Kft., a ProfessionCert Mérnöki Szolgáltató Kft., valamint a kiírókhoz idén csatlakozott Legrand Magyarország Villamos Rendszerek Zrt. és a Nádudvari Élelmiszeripari Kft.
    A pályázat kiemelt támogatója a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, szakmai támogatója a Közbeszerzési Hatóság, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Nemzetgazdasági Minisztérium.
    A kiírás szerint a Magyar Termék Nagydíj Pályázat meghirdetett témaköreire természetes és jogi személy, jogi személyiség, egyéni vállalkozó vagy alkotóközösség jelentkezhet a Magyarországon, illetve a Kárpát-medencében gyártott, forgalmazott áruval, árucsoporttal, szolgáltatással.
    Egy pályázó több pályázattal is szerepelhet, illetve arra is van lehetőség, hogy több pályázó közös pályázattal induljon a megmérettetésen. Egy pályázatban egy termék vagy termékcsalád szerepelhet. Egy termékcsalád maximum 10 termékből állhat.