www.termekmix.hu
Hírlevél

Május
hirdetés

Utolsó töltényét is ellőtte a Cadbury

Roger Carr elnök „lekezelőnek” nevezte a Kraft ajánlatát, amely „megfosztaná a részvényeseket” a Cadbury várt profitnövekedésének gyümölcseitől. Az elnök extra osztalékot is beígért, ha a részvényesek elutasítják a Kraft ajánlatát. Todd Stitzer vezérigazgató szerint a Kraft ötből négy kategóriában veszített piaci részesedést, mióta Irene Rosenfeld vezérigazgató átvette a cég irányítását. Ugyanebben az időszakban a Cadbury árbevétele 50 százalékkal gyorsabban nőtt, mint a Krafté – hangsúlyozta Stitzer.
Mint ismeretes, az amerikai élelmiszeripari konszern szeptemberben tett ajánlatot az angol édesipari vállalat felvásárlására. A hírre a Cadbury részvényárfolyama 50 százalékkal emelkedett, de a céltársaság menedzsmentje „elégtelennek” minősítette az ajánlatot. A PR-hadjárat mellett a pozícióit őrző Cadbury-menedzsment az olasz Ferrerot és az amerikai Hershey-t bátorította, hogy lépjenek fel „fehér lovagként”, és mentsék meg a brit csokicéget a Kraft karmaiból.
„Kedden véglegessé vált, hogy a Kinder tojásról ismert Ferrero visszalépett a ringből, és a Kit Kat csokit gyártó Hershey egyedül aligha tud versenyképes ajánlatot tenni” – mondta Préda István, a cégeladási és felvásárlási tanácsadással foglalkozó MB Partners vezérigazgatója. A Hershey a Ferrero kiesésével csak egy magánbefektető segítségével tudna beleszólni a felvásárlásba, az azonban minden bizonnyal a Cadbury feldarabolásához vezetne. (A Kraft fagyasztott pizza üzletágát a napokban megvásárló Nestlé például alig várja, hogy megszerezhesse a Cadbury rágógumi divízióját.) Ez pirruszi győzelem lenne a Cadbury menedzsmentje számára.
Stitzer és Carr tegnap az utolsó kártyáikat vették elő: a Cadbury javuló 2009-es eredményeivel és kilátásainak fényezésével próbálták meggyőzni a részvényeseket, hogy utasítsák el a Milka és a Toblerone csokikat is gyártó Kraft-csoport ajánlatát. A laikusokat lenyűgöző PR-össztűz azonban nehezen győzi meg a Cadbury sorsát kezükben tartó befektetési alapokat. Ha igaz a rózsaszín jövő, akkor az már bele van árazva a részvényekbe, így a Kraft-ajánlat elutasításával az árfolyam csak lefelé mehet – tette hozzá Préda.

Kapcsolódó cikkeink

Tovább növeli a biogáztermelést kaposvári gyárában a Magyar Cukor Zrt. | Nielsen: Magyarországon az EU-átlagnál jobban nőttek az élelmiszerárak | SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft.: Lezárult a „Tervezz SPAR tejes dobozt” online verseny | Pénzvisszafizetési garanciával és rövid sorban állással kampányolt az ALDI | Informatikai támogatás a Laureltől | Átrendeződik a direkt marketing piac | Megalakult a Magyar Ízek Kereskedelmi Szövetség | Jobban kellene felügyelni az élelmiszerláncokat | Megnyílik az első balatoni bevásárlóközpont | Intenzív növekedésnek indult a Bomba! | Várakozáson felül nő az OTP SZÉP kártya ügyfélköre | Új külsővel is hódítana a Borsodi | HEINEKEN Hungária- Sopronért Martfűér jótékonysági program | Ismét a legjobbak között a Tokaj Kereskedőház késői szüretelésű bora | Univer-csoport: több bevétel, kisebb eredmény 2011-ben | Új magyar élelmiszerháború | Megjelent az első Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel | Miért nem lehet feltüntetni a tojás kilós árát? | Az áremelések miatt nőtt tavaly a pékáruk forgalma | Brüsszelnek nem tetszik annyira a SZÉP-kártya | Az orosz piac miatt szenved a Carlsberg | Növelte forgalmát a Poli-Farbe Kft. | Tesco: újabb szuperbolt nyílik Magyarországon | Távolról sem hódítottak meg minket a barna kenyerek | Bezöldül a „Milka-lila” | elkészült az Alföld Pro-Coop Zrt. kecskeméti raktárbázisa | Újabb front nyílt a szupermarketek háborújában | Kedvezményekkel segítik a kkv-szektort | Valóságos offenzívát indít a Ford | A kisvállalkozások is pályázhatnak munkahelyi képzések támogatására | Megjelent az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásának részletes szabályzata | A jövőben a Ft/kg-os árat is fel kellene tüntetni a jelenlegi tojáspiaci anomáliák miatt | Csődben a Hey-Ho gyümölcslevek gyártója | A Tesco árverésre bocsátja használt eszközeit | Kétszer többet költöttünk - Így piacol a magyar | Tej és tejtermékek: tájékoztató anyagokat állított össze a NÉBIH | Élelmiszer-kereskedelem: Tesco, CBA és Coop a sorrend | Inkább még az éttermekben pörög a SZÉP-kártya | Az élelmiszerekre épülhet a Kínába irányuló magyar export növelése | Mától az Auchané a magyarországi Cora hálózat

Flash lejátszó telepítése szükséges

Letölthető itt.

Kattintson az alábbi videóinkra bővebb információkért, és hogy megtekinthesse azokat nagyobb felbontásban!

www.termekmix.hu
© 2009
Minden jog fenntartva
www.netcube.hu - weboldalkészítés, webdesign, kereső optimalizálás, online marketing. Irányt mutatunk, megoldást kínálunk!