www.termekmix.hu
Hírlevél

Május
hirdetés

Kevesebb ital fogyott a Zwacknál

Csaknem 15 százalékkal esett vissza a Zwack Unicum Nyrt. háromnegyed éves nettó forgalma – derült ki az üzleti évét március végén záró italgyártó beszámolójából.
A saját termelésű italoknál a jövedéki adóval csökkentett árbevétel 2009 utolsó három naptári negyedévében 10,7 milliárd forintra rúgott (2008 utolsó 9 hónapjában 12,5 milliárdra), ezen belül a kommersz termékek forgalma ötödével zuhant. (Valószínűleg nem ittunk ennyivel kevesebbet, csak – többévi apadás után – újra bővülhetett a feketepiac.)
A prémium termékek visszaesése 15 százalékos volt, míg a közepes árfekvésű likőrök és pálinkák iránti kereslet – a drágább italokat kedvelők kompromisszumai miatt – csak kevesebb mint 10 százalékkal csökkent. A rossz hírek között jó, hogy a nagyon rossz harmadik negyedév után (–28 százalék) az év utolsó három hónapjában már „csak” 14,4 százalékkal esett a forgalom 2008 hasonló időszakához képest.
A Zwack kilenchavi adózás előtti eredménye 3,2 milliárd forint volt, 760 millióval kevesebb, mint tavaly. Ezen belül a pénzügyi eredmény alig 136 milliót tett ki, ám ezt magyarázza, hogy a 2009. februári osztalékelőleggel együtt a tavalyi éve után 4,7 milliárd forint osztalékot fizetett ki a cég tulajdonosainak. (Ezzel az 1993-as tőzsdei bevezetés óta összesen csaknem 25 milliárdot.)
Az üzleti év utolsó, vagyis 2010 első negyedéve aligha növeli az eredményt, ám az adózás után várhatóan 2,3-2,4 milliárdos éves eredmény bőven elegendő lesz a korábbi években megszokott, részvényenkénti ezerforintos osztalék kifizetésére, amit alátámaszt, hogy a cég gyakorlatilag bankhitel nélkül gazdálkodik.

Flash lejátszó telepítése szükséges

Letölthető itt.

Kattintson az alábbi videóinkra bővebb információkért, és hogy megtekinthesse azokat nagyobb felbontásban!

www.termekmix.hu
© 2009
Minden jog fenntartva
www.netcube.hu - weboldalkészítés, webdesign, kereső optimalizálás, online marketing. Irányt mutatunk, megoldást kínálunk!