Gfk Hungária: Továbbra is stabilan alacsony a lakosság vásárlási hajlandósága
A komplex Fogyasztói Bizalom Index emelkedése lelassult, a Vásárlási Hajlandóság Indexének lassú növekedése pedig megtorpant az előző negyedévi eredményekhez képest - derül ki a GfK Hungária és a Corvinus Egyetem közös felmérésének legfrissebb eredményeiből.A Fogyasztói Várakozások Indexének növekedése viszont az elmúlt negyedévhez hasonlóan folytatódott, miután javult az ország rövid és hosszú távú gazdasági helyzetének megítélése. A háztartások jövő évi pénzügyi helyzetére vonatkozó megítélések azonban nem változtak. Már csak a lakosság negyede gondolja úgy, hogy a munkanélküliség növekedni fog. Az inflációs várakozások stabilak, a lakosság háromnegyede számít az árak emelkedésére.
A GfK Hungária és a Corvinus Egyetem által közösen mért komplex Fogyasztói Bizalom Index (FBI) emelkedése 2010 harmadik negyedévében lelassult, ezúttal 175,7 ponton áll.
A Fogyasztói Várakozások Indexe (FVI) további 6 ponttal emelkedett, jelenleg 224,7 pont az értéke. 2010-ben folyamatos növekedés figyelhető meg az index alakulásában. A növekedés oka, hogy javult az ország rövid és hosszú távú gazdasági helyzetének megítélése. Ellenben a háztartások jövő évi pénzügyi helyzetére vonatkozó várakozások nem változtak.
2010.11.03 - Termékmix
Kapcsolódó cikkeink
Távolról sem hódítottak meg minket a barna kenyerek | Mélyponton a vásárlási hajlandóság | Zöldszámon lehet bejelenteni az élelmiszerlánc-biztonsági szabálytalanságokat | A bor a sztár - Mit találhattunk az akciós hirdetési újságokban? | Az idén is sikeresek a diszkontáruházak | Nem tud nőni a pékárupiac | Tovább csökkent a vállalkozások beruházási szándéka | Nem fogyaszt az amerikai lakosság | Stagnál a kiskereskedelem | Többen vásárolnak kisboltokban | Gfk Hungária: Jelentős változások a kereskedelmi csatornák piacrészében | Még inkább az árak vezérlik a vásárlókat az élelmiszerpiacon | Iitt költi a legtöbbet a magyar vásárló | A fiatalabbak a Túró Rudira, az idősebbek a Nokiára beszélnék rá ismerőseiket | Az elmúlt évekhez képest idén többet vásárolhatunk a karácsonyi szezonban | Vásárlóerő: a nyugati régiók utolérhetetlenek | Erste Bank: Az Erste a leginnovatívabb és övé az év lakossági hitelterméke is | Kevesebbet járunk plázázni | Ezerszer is meggondoljuk, mit vegyünk meg | Még inkább bizakodó a magyar lakosság a jövőt illetően | Vásárlási láz a meleg idő és a VB miatt | Árrobbanás előtt a hazai földpiac |
Flash lejátszó telepítése szükséges
Letölthető itt.Kattintson az alábbi videóinkra bővebb információkért, és hogy megtekinthesse azokat nagyobb felbontásban!







