Fenntartható termékfejlesztésen dolgozik a Nestlé
Az USÁ-ban gyűltek össze a Nestlé leányvállalatok képviselői, hogy a formatervezés és a csomagolás fenntarthatóságának elősegítéséről értekezzenek.A világ egyik vezető dizájniskolájában, a kaliforniai Art Center College of Design-ban megrendezett öt napos eseményen akadémikusok, független fenntarthatósági szakértők és a Nestlé nemzetközi K+F (Kutatás+Fejlesztés) márkakommunikációs és terméktervezési csapatainak tagjai találkoztak. Céljuk az volt, hogy kialakítsanak egy olyan folyamatot, amelynek keretében a fenntarthatóság alapelvei beépülhetnek a dizájnerek gondolkodásába a dizájntervezési folyamat elejétől kezdve. A konferencián foglalkoztak a Nestlé aktuális fenntarthatósági kezdeményezéseivel, a fogyasztói és dizájn trendekkel, továbbá, hogy ezek milyen lehetőségeket tartogatnak a fenntarthatóbb termékek, szolgáltatások és rendszerek kifejlesztésére.
"A svájci Nestlé Kutatási Központban dolgozó kutatóink által kifejlesztett "termék-életciklus elemzési" eszközök használatával lehetőségünk nyílik arra, hogy termékeink teljes társadalmi és környezeti hatásait figyelembe vegyük."- mondta el Gordon Lane, a Nestlé Globális Ipari Tervezési K+F vezetője. A termék-életciklus elemzéséhez a vállalat egyszerűsített ökodizájn eszközöket is használ, például a Packaging Impact Quick Evaluation Tool-t (PIQET, azaz gyors csomagolás-hatás értékelő eszköz), amelyet a Sustainable Packaging Alliance (Fenntartható Csomagolás Szövetség) dolgozott ki. Ez nyújt segítséget az új, alacsony környezeti hatású termékdizájnok létrehozásához vagy a régebbiek felújításához és "zöldítéséhez".
A Nestlé a NESCAFÉ Dolce Gusto gépek első modelljeinek 2006-os bevezetése óta folyamatosan csökkentette az otthoni kávégépek környezeti hatását is. A hazánkban is kapható második generációs gépek 32 százalékkal kevesebb szén-dioxidot bocsátanak ki, 41 százalékkal kevesebb fosszilis üzemanyagot és 25 százalékkal kevesebb vizet használnak a gyártástól a használatig terjedő termék-életciklus szakaszban az első modellekhez képest. Ezen megtakarításokat a Nestlé egy öko-funkció bevezetésével érte el, amely lehetővé teszi, hogy 20 perc - 2011-től 5 perc - eltelte után a gépek automatikusan készenléti állapotba kapcsoljanak, ha éppen nincsenek használatban. A környezeti teher csökkentéséhez emellett hozzájárul még a csökkentett súlyú vízmelegítő blokk, amely 23 százalékkal kevesebb alumíniumból készül.
"Tisztában vagyunk vele, hogy a fogyasztó a környezetvédelem szempontjából leginkább a kapszulák kidobása miatt aggódik, de a tanulmányok azt mutatják, hogy ez a teljes környezeti hatásnak igazából a legkisebb tényezője. Továbbra is dolgozunk a kapszulák környezetre gyakorolt hatásának mérséklésén." - mondta el a Dolce Gusto szakértője.
2011.08.05 - Termékmix
Kapcsolódó cikkeink
20 országnak gyárt húsvétra a Nestlé diósgyőri üzeme | 20 országnak gyárt húsvétra a Nestlé diósgyőri üzeme | Magyar fűszerpaprikát vásárol a Nestlé | Növelte munkahelyei számát a Nestlé | Megszüntetné a gyermekmunkát a kakaóiparban a Nestlé | Nestlé: segített az innováció | Fenntarthatósági jelentést készített a Tesco | Vezetői távozások és létszámbővítés a Nestlé Hungáriánál | Vízvédelmi elismerés a Nestlének | Oroszországban bővít a Nestlé csoport | Kínai céget vásárolt a Nestlé | Nestlé: 10 milliárd forintos beruházás a magyarországi állateledelgyártásba | Bővítik a büki Nestlé-gyárat | A kínai instantélelmiszer-piacon terjeszkedik a Nestlé | Döntőben az Auchan a Fenntartható Energia Európai Kampány versenyben | Teljes kiőrléssel a finom vonalakért | A Henkel közzétette fenntarthatósági jelentését | EuroShop 2011:Előtérben a fenntarthatóságot biztosító termékek | Nestlé: profitot hozott az Alcon eladása | Új köntösben a Nestlé Aquarel | Túlléptük a természetes eltartó képesség határát | Pénzzel és szaktudással is segíti a Nestlé a Vöröskeresztet | Nestle-Egészségnevelés az iskolában | Első Magyar „Fenntarthatósági Csúcs”-A felelősségvállalás jegyében | Az Unilever a legfenntarthatóbb | A Henkel megerősítette vezető helyét a fenntarthatósági rangsorban | Dreher Sörgyárak: Elsőként a söriparban – Fenntarthatósági Jelentés | Az egészséges életmódra oktat a Nestlé | 20 ezer liter forrásvizet kortyolhatnak el a triatlonisták | Nescafé Terv: 500 millió svájci frankos Nestlé beruházás | Nestlé Hungária Kft: Jelentősen csökkentette irodai energiafogyasztását | Íme, a legjobb magyar hústermékek | Kardeván Endre szerint a magyar élelmiszerek biztonságosak | A Nestlé készül a rossz időkre | Nestlé Életmód Központ-Ásványvíz-fogyasztási szokások | Nestlé - A teljes kiőrlésű gabona védi a szívet | Perrel védi a kis kapszulákat a Nestlé | Fenntartható Élelmiszerlánc Világtalálkozó Budapesten | A Nestlé visszahívta három instant kávéját - Üvegszilánkok kerülhetnek bele |
Flash lejátszó telepítése szükséges
Letölthető itt.Kattintson az alábbi videóinkra bővebb információkért, és hogy megtekinthesse azokat nagyobb felbontásban!







